Co je to ZAYFERUS ?

 Zayferus, o.p.s. „ obecně prospěšná společnost „ je neziskovou organizací, zabývající se aktivní ochranou dravých ptáků se speciální orientací na osvětovou činnost s ekologickým zaměřením. V tomto oboru působí již od roku 1991, kdy byla založena jako nadace. V roce 1999  v souvislosti se změnou zákona o nadacích se přetransformovala na obecně prospěšnou společnost s IČO: 25 55 81 02.  

Celým obdobím své působnosti získala společnost velké zkušenosti v této oblasti. Těší se velké oblibě u široké veřejnosti i vážnosti v odborných kruzích. Je to jediná organizace v České republice, která svou osvětovou činností působí v tak širokém měřítku. S jejím výukovým programem pro základní školy již oslovila více jak jeden tisíc těchto zařízení na území celého státu. Několikrát se svou produkcí vycestovala za hranice, kde sklidila velké ohlasy a přispěla tím k významné propagaci Českého sokolnictví ve světě.

Společnost se neomezila jenom na osvětu, ale velkou měrou působí i v praktické činnosti ochrany dravců. Ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí se podílí na rehabilitaci i velmi ohrožených druhů.

Je nápomocná televizním producentům při natáčení přírodovědných pořadů, kdy je často obtížné  pro televizní štáb v přírodě některého dravce natočit.

napište nám : zayferus@volny.cz