Ukázky pro veřejnost

Již čtvrtým rokem naše společnost Zayferus pořádá unikátní letové ukázky dravců v Lednici na Moravě. Je to jediná akce svého druhu v České republice svým rozsahem nabídky loveckých ukázek. Její produkce je zastoupena 24 druhy a celkového počtu 60 dravců. Většina těchto druhů spadá do kategorie kriticky ohrožených a proto jen stěží byste se s nimi mohli setkat ve volné přírodě. Tato ojedinělá sbírka se nám podařila sestavit až po deseti letech a některé druhy se složitě a draze kupovali i v zahraničí. Chlouba naší  kolekce dravců je pár orlů bělohlavých, orlů stepních a naše nově odchovaná mláďata dřemlíka tundrového.

Našim cílem není cirkusová atrakce, ale naučný a poutavý program zpestřený loveckými ukázkami dravců. Chceme, aby lidé v dnešní technické době se aspoň na chvíli zamysleli nad naším přírodním bohatstvím, které nám pomalu mizí pod rukama. V jedinečném přírodním prostředí Lednického parku můžete vidět dravce útočící na makety zvířat tažené navijákem. Tento výcvik k lovu je tak věrohodný, že mnohdy divák nerozezná skutečnost od fikce. Každý návštěvník se stává součástí programu, kdy si může pohladit například výra, přeletí nad ním v těsné blízkosti orel a jedna z mnoha výher pro účastníky je i přílet dravce na svou vlastní ruku. Na konci programu je možnost vyfocení se s dravcem na ruce. 

Výr velký, největší naše sova loví veverku.

Raroh velký loví obratného zajíce.

Dřemlík tundrový pronásleduje špačka.

Sokol lovecký loví střemhlav bažanta.

Raroh jižní svižným letem loví sysla.

Puštík obecný tichým letem sedá na ruku.

Sokol stěhovavý loví koroptev rychlostí až 200km/hod.

Sova pálená  zakrouží a dosedá na ruku.

Orel stepní napadne vzdalující se lišku.

Jestřáb lesní loví kličkující kunu.

Dále dovezeme: Výrečka malého, Krahujce, Motáka pochopa, Káně lesní, Ostříže, Sovici  sněžnou, Sýčka, Kalouse ušatého, Poštolku, Luňáka hnědého i červeného a velmi vzácného Orla bělohlavého.

 Kde můžete spatřit naše ukázky 

  místo :             Lednice na Moravě  

    doba :            červenec – srpen

                           denně mimo pondělí  

 čas :        začátky  11 : 00 hod.  14 : 00 hod.  16: 45 hod.

napište nám : zayferus@volny.cz